КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД "СНОВСЬКА ГІМНАЗІЯ"
Чернігівської обласної ради
Оголошення!
Комунальний заклад "Сновська гімназія" Чернігівської обласної ради оголошує набір учнів в 1 клас, 4-9 класи
Прийом документів буде здійснюватися
з 15 червня по 25 серпня 2023 р. чекаємо Вас та Ваших дітей за адресою: вул. 30 років Перемоги, 2 а м.Сновськ
Тел. 2-11-90
097 204 57 07
097 775 47 84
Новини
С т а т у т
КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
«СНОВСЬКА ГІМНАЗІЯ»
ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
м. Сновськ, 2019
І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Комунальний заклад «Сновська гімназія» Чернігівської обласної ради є закладом освіти, який має в своєму складі інтернат з повним державним утриманням дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та/або частковим утриманням дітей, які потребують соціальної допомоги і забезпечує реалізацію права громадян на здобуття базової середньої освіти.
1.2. Відповідно до Рішення Чернігівської обласної ради від 26.06.2019
№ 48-18/VІІ змінено тип і найменування комунального закладу «Сновська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» Чернігівської обласної ради (код ЄДРПОУ 21402145) на комунальний заклад «Сновська гімназія» Чернігівської обласної ради (далі – Гімназія)
1.2.1. Гімназія є правонаступником всіх прав і обов’язків комунального закладу «Сновська загальноосвітня школа-інтернат І-ІІ ступенів» Чернігівської обласної ради.
1.3. Гімназія є об’єктом права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області.
Від імені територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області функції власника Гімназії виконує Чернігівська обласна рада (надалі – Власник).
1.4. Відповідно до делегованих Власником повноважень, Гімназія перебуває в управлінні Чернігівської обласної державної адміністрації та знаходиться у підпорядкуванні Управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації (надалі – Орган управління).
1.5. Повне найменування: КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД «СНОВСЬКА ГІМНАЗІЯ» ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
1.6. Скорочена назва: КЗ «СНОВСЬКА ГІМНАЗІЯ»
1.7. Юридична адреса та місцезнаходження: 15200, Україна, Чернігівська область, Сновський район, м. Сновськ, вулиця 30 років Перемоги, будинок № 2а, код ЄДРПОУ 21402145.
Телефон (04654) 2-11-90, факс (04654)2-29-96.
1.8. Гімназія є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в установах банків та територіальних органах Державного казначейства, ідентифікаційний номер, бланк із власною назвою, штамп, печатку.
1.9. Гімназія є неприбутковим закладом освіти та користується податковими та іншими пільгами згідно із законодавством України.
1.10. У своїй діяльності Гімназія керується Конституцією України, законами України, постановами Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами Президента України, наказами Міністерства освіти і науки України, інших центральних органів виконавчої влади, рішеннями Чернігівської обласної ради, розпорядженнями голови Чернігівської обласної ради, розпорядженнями голови Чернігівської обласної державної адміністрації, рішеннями органів місцевого самоврядування, рішеннями та наказами Органу управління, власним Статутом.
II. МЕТА ТА ГОЛОВНІ ЗАВДАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ГІМНАЗІЇ
2.1 Головна мета Гімназії: забезпечити всебічний розвиток особистості дитини; виховання на основі розкриття і повної реалізації її потенційних можливостей, розумових та фізичних здібностей, талантів; виховання моральних якостей; формування інтелектуального та культурного потенціалу, як найвищої цінності нації через забезпечення реалізації права громадян на доступність і безоплатність здобуття базової загальної середньої освіти.
2.2. Головними завданнями Гімназії є:
-
забезпечення реалізації права громадян на здобуття базової середньої освіти на рівні державних стандартів;
-
створення умов для забезпечення реалізації прав дітей, які потребують соціальної допомоги, на базову середню освіту;
-
створення належних умов для цілодобового режиму роботи;
-
створення сприятливих умов для самовираження особистості здобувачів освіти у різних видах діяльності, їх повноцінного морального, психічного, фізичного розвитку;
-
виховання свідомого громадянина України, поваги до Конституції України, державних символів України, прав і свобод людини і громадянина, почуття власної гідності, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов'язків людини і громадянина;
-
виховання шанобливого ставлення до суспільної моралі, родинних та національних цінностей українського народу, державної мови;
-
оновлення змісту освіти, розробка і апробація нових педагогічних технологій, методів і форм навчання і виховання;
-
формування і розвиток соціально зрілої, творчої особистості з усвідомленою громадською позицією, почуттям національної самосвідомості, особистості;
-
розвиток особистості здобувача освіти, його здібностей і обдарувань, наукового світогляду;
-
виховання свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров’я здобувачів освіти;
-
надання здобувачам освіти можливості для реалізації індивідуальних творчих потреб, забезпечення умов для оволодіння практичними уміннями і навичками наукової, дослідно-експерементальної діяльності.
2.3. Гімназія самостійно приймає рішення і здійснює діяльність в межах своєї компетенції, передбаченої чинним законодавством України та власним Статутом.
2.4. Гімназія несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за:
-
безпечні умови освітньої діяльності;
-
дотримання державних стандартів освіти;
-
дотримання договірних зобов'язань з іншими суб'єктами освітньої та виробничої діяльності;
-
дотримання фінансової дисципліни,тощо.
2.5. У комунальному закладі «Сновська гімназія» Чернігівської обласної ради визначена українська мова навчання.
2.6. Структурними підрозділами (відділеннями) Гімназії є:
-
- початкова школа (І ступінь, забезпечує початкову освіту) – термін навчання 4 роки (1-4 класи);
- гімназія (ІІ ступінь, забезпечує базову середню освіту) – термін навчання 5 років (5-9 класи);
2.7. Гімназія має право:
- проходити в установленому порядку державну атестацію;
- визначати форми, методи і засоби організації освітнього процесу;
- визначати варіативну частину робочого навчального плану;
- в установленому порядку розробляти і впроваджувати індивідуальні робочі навчальні плани;
- формувати штатний розпис, встановлювати форми заробітної плати і матеріального заохочення в межах власного кошторису за погодженням з Органом управління;
- використовувати різні форми морального і матеріального заохочення до учасників освітнього процесу;
- отримувати кошти і матеріальні цінності від органів виконавчої влади, юридичних і фізичних осіб;
- залишати у своєму розпорядженні і використовувати власні надходження у порядку, визначеному законодавством України;
- користуватися пільгами, що передбачені державою;
- за погодженням з Органом управління формувати контингент здобувачів освіти;
- на договірних засадах об’єднуватися з іншими юридичними особами, створюючи освітні, освітньо-наукові, наукові, освітньо-виробничі та інші об’єднання, кожен із учасників зберігає статус юридичної особи;
- створювати (реорганізовувати або ліквідовувати у встановленому законодавством порядку) та мати у своєму складі структурні підрозділи, у тому числі - дитячі заклади оздоровлення та відпочинку.
2.8. У Гімназії створюються та функціонують:
-
педагогічна рада;
-
рада Гімназії;
-
методичні об'єднання вчителів та вихователів;
-
творчі групи;
-
психологічна служба;
-
інші форми професійної взаємодії педагогічних працівників.
2.9. Медичне обслуговування здобувачів освіти здійснюється медичними працівниками, які входять до штату Гімназії. У разі відсутності у штаті посад медичних працівників окремих спеціальностей, медичне обслуговування здійснюють медичні працівники медичного закладу за територіальним принципом.
2.10. Взаємовідносини Гімназії з юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними, згідно з чинним законодавством України.
III. ОРГАНІЗАЦІЙНО-ПРАВОВІ ОСНОВИ ДІЯЛЬНОСТІ ГІМНАЗІЇ
3.1. Гімназія планує свою роботу самостійно відповідно до річного плану, в якому відображаються найголовніші завдання діяльності Гімназії на навчальний рік з урахуванням перспектив її розвитку згідно з відповідним Перспективним прогнозування розвитку матеріально-технічної бази, кадрового забезпечення та освітнього процесу Гімназії.
Річний план роботи схвалюється педагогічною радою Гімназії.
3.2. Діти-сироти, та діти, позбавлені батьківського піклування в Гімназії перебувають на повному державному утриманні відповідно до встановлених норм.
3.3. Харчування здобувачів освіти організовується за нормами, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004
№ 1591 «Про затвердження норм харчування у навчальних та оздоровчих закладах».
Відповідальність за харчування здобувачів освіти покладається на директора Гімназії.
3.4. Контроль за організацією медичних, санітарно-гігієнічних і протиепідемічних заходів покладається на директора Гімназії.
3.5. Матеріальне та фінансове забезпечення здобувачів освіти Гімназії здійснюється за нормами та нормативами, встановленими законодавством. Дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, які перебували на повному державному утриманні, при їх вступі до закладів професійної (професійно-технічної), вищої та перед вищої освіти видається комплект нового одягу, взуття та грошова допомога відповідно до норм, визначених чинним законодавством.
3.6. Згідно з чинним законодавством, дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, Гімназією видається Єдиний квиток, який дає право на безоплатний проїзд у громадському міському (приміському) транспорті (крім таксі), безкоштовне відвідування кінотеатрів, виставок, музеїв, спортивних споруд.
3.7. На підставі письмової заяви осіб, які систематично беруть участь у вихованні дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, здобувачі освіти Гімназії можуть виїжджати в супроводі дорослих до родичів, знайомих на святкові (вихідні) дні або під час канікул відповідно до наказу директора Гімназії за погодженням зі службою у справах дітей, якщо це не шкодить фізичному і психічному здоров’ю дітей.
За клопотанням батьків або осіб, які їх замінюють, адміністрація може давати дозвіл учням, які перебувають на утриманні в Гімназії, проживати у своїх сім'ях. Надання такої можливості як на певний період, так і на повний термін навчання оформлюється заявою батьків або осіб, які їх змінюють
3.8. Учні закладів професійної (професійно-технічної), вищої та передвищої освіти – колишні вихованці (діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування) Гімназії під час своїх канікул можуть перебувати в Гімназії з безоплатним проживанням і харчуванням на підставі рішення, що приймається Власником під час затвердження кошторисів доходів і видатків чи змін до них.
3.9. Режим роботи Гімназії - цілодобовий, затверджується рішенням ради Гімназії та погоджується з Держспоживслужбою в Сновському районі.
3.10. Здобувачі освіти в Гімназії відповідно до встановлених норм та фактичного матеріально фінансового забезпечення закладу забезпечуються м'яким інвентарем, предметами особистої гігієни, а також підручниками, технічними та іншим навчальним приладдям, іграшками та іграми, матеріалами для розвитку індивідуальних творчих здібностей, гурткової роботи, тощо.
3.11. Здобувачі освіти Гімназії відповідно до встановлених норм забезпечуються одягом та взуттям.
3.12. Директор Гімназії, в межах асигнувань і з урахуванням місцевих особливостей, може вносити обґрунтовані корективи до норм і терміну носіння здобувачами освіти одягу та взуття.
IV. ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ГІМНАЗІЇ
4.1. Гімназія, за погодженням з Органом управління може приймати рішення про створення класів (груп) з поглибленим вивченням окремих предметів, спеціальних та інклюзивних класів для навчання дітей з особливими освітніми потребами.
4.2. Основним документом, що регулює освітній процес, є освітня програма, що складається на основі Типових освітніх програм, розроблених та затверджених Міністерством освіти і науки України, із конкретизацією варіативної частини та визначенням профілю.
Освітня програма розглядається та схвалюється педагогічною радою Ліцею та затверджується директором.
У вигляді додатків до освітньої програми додаються розклад уроків та режим роботи.
4.3. Відповідно до робочого навчального плану педагогічні працівники Гімназії самостійно добирають програми, підручники, навчальні посібники, що мають гриф Міністерства освіти і науки України, а також науково-методичну літературу, дидактичні матеріали, форми, методи, засоби навчальної роботи, що мають забезпечувати виконання статутних завдань та здобуття учнями освіти на рівні державних стандартів.
Авторські навчальні програми та посібники, що розроблені педагогічними працівниками Гімназії для використання під час вивчення варіативної складової навчального плану, можуть бути застосовані після відповідного рецензування і схвалення науковими радами певного профілю та погодження з Чернігівським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти імені К. Д.Ушинського.
4.4. Зміст базової середньої освіти реалізується через інваріантну та варіативну складові.
Інваріантна складова визначається Міністерством освіти і науки України. Варіативна складова визначається Гімназією з урахуванням інтересів і побажань здобувачів освіти, батьків та особливостей організації освітнього процесу.
4.5. Гімназія здійснює освітній процес за денною формою навчання.
4.6. Зарахування здобувачів освіти до Гімназії проводиться відповідно до Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 16.04.2018
№ 367, з врахуванням норм, передбачених Порядком зарахування осіб з особливими освітніми потребами до спеціальних закладів загальної середньої освіти, їх відрахування, переведення до іншого закладу освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 01.08.2018
№ 831, наказом директора, за умови погодження Органу управління (у формі направлення, тощо).
До Гімназії приймаються діти із сіл, селищ, міст Чернігівської області, віком від 3 до 16 років.
Для зарахування надаються такі документи:
- заява про зарахування до закладу освіти одного з батьків дитини (чи повнолітньої особи, яка має намір здобувати освіту), поданої особисто
(з пред’явленням документа, що посвідчує особу заявника);
- копія свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу здобувача освіти (під час подання копії пред’являється оригінал відповідного документа);
- особова справа (за наявності);
- документ про наявний рівень освіти (крім дітей, які зараховуються до 1 класу);
- оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о «Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду», затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я України від 16.08.2010 № 682, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 10.09.2010 за № 794/18089;
- оригінал або копія відповідного документа про освіту (за наявності);
- довідка про стан матеріального забезпечення сім’ї, про склад сім’ї,
ідентифікаційний код дитини (для дітей які потребують соціальної допомоги);
- довідка лікаря про відсутність інфекційних захворювань у сім’ї, де проживає дитина;
- висновок лікарсько-консультативної комісії про встановлення дитині інвалідності (для зарахування у спеціальні класи для дітей з особливими освітнімипотребами);
- індивідуальна програма реабілітації дитини з інвалідністю (за наявності);
- інші документи (за необхідності).
4.7. У Гімназії можуть утримуватися діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування (за місцем проживання опікунів, піклувальників, родичів). Зарахування цих дітей до Гімназії проводиться наказом директора на підставі документів, передбачених пунктом 37 Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 № 866.
4.8. Наповнюваність дошкільної групи, виховних груп, поділ класів на групи на уроках з окремих предметів здійснюється згідно з нормативами, затвердженими наказом Міністерства освіти і науки від 20.02.2002 № 128 «Про затвердження Нормативів наповнюваності груп дошкільних навчальних закладів (ясел-садків) компенсуючого типу, класів спеціальних загальноосвітніх шкіл (шкіл-інтернатів), груп продовженого дня і виховних груп загальноосвітніх навчальних закладів усіх типів та порядку поділу класів на групи при вивченні окремих предметів у загальноосвітніх навчальних закладах».
4.9. У Гімназії можуть утримуватись діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування (за місцем проживання опікунів, піклувальників, родичів). Вони зараховуються до Гімназії за рішенням органів опіки і піклування та подання відповідних документів, визначених для цієї категорії дітей.
4.10. У разі потреби здобувач освіти може перейти до іншого закладу загальної середньої освіти протягом будь-якого року навчання.
Переведення здобувачів освіти до іншого закладу загальної середньої освіти здійснюється на підставі заяви батьків або осіб, які їх замінюють, довідки про подальше місце навчання дитини.
При переведенні здобувачів освіти до іншого закладу загальної середньої освіти в перелік документів, який передається, включається особова справа, зразок якої встановлено Міністерством освіти і науки України.
Для збереження родинних зв’язків здобувачів освіти Гімназії з братами і сестрами, задоволення їх освітніх, соціальних потреб, організації корекційно-розвиткової та лікувально-відновлюваної роботи, за погодженням з Органом управління, при Гімназії можуть створюватися відповідні відділення, групи.
4.11. Режим роботи Гімназії – цілодобовий, розглядається на засіданні педагогічної ради, затверджується директором та погоджується з управлінням Держпродспоживслужби.
4.12. За утримання дітей у Гімназії з батьків або осіб, які їх замінюють, стягується плата в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
4.13. Здобувачі освіти Гімназії забезпечуються м’яким інвентарем, предметами особистої гігієни, одягом і взуттям, а також підручниками, технічним та іншим навчальним приладдям, матеріалами для розвитку індивідуальних творчих здібностей, гурткової роботи, відповідно до встановлених норм та фактичного матеріально-фінансового забезпечення Гімназії.
4.14. По закінченню Гімназії вихованцям безоплатно видається комплект літнього одягу і взуття, що було в їхньому користуванні під час навчання. За потреби з урахуванням матеріального становища сім’ї, безоплатно може видаватися також комплект зимового одягу і взуття, що були в користуванні дитини під час навчання.
4.15. Структура навчального року (за чвертями, півріччями, семестрами), тривалість навчального тижня, занять, відпочинку між ними, інші форми організації освітнього процесу встановлюються Гімназією у межах часу, передбаченого освітньою програмою.
Організація освітнього процесу не повинна призводити до перевантаження здобувачів освіти та має забезпечувати безпечні та нешкідливі умови здобуття освіти.
Навчальний рік у Гімназії розпочинається у День знань - 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня наступного року.
4.16. Освітній процес у Гімназії здійснюється з урахуванням вікових особливостей, фізичного, психічного та інтелектуального розвитку дітей, їх особливих освітніх потреб.
Освітній процес в Гімназії здійснюється за груповою, індивідуальною формами навчання.
4.17. Навчання організовується за п'ятиденним робочим тижнем.
4.18. Відволікання здобувачів освіти від навчальних занять на інші види діяльності забороняється (крім випадків, передбачених законодавством України).
4.19. За рекомендаціями Органу управління та з урахуванням місцевих умов, специфіки та профілю Гімназії запроваджується графік канікул. Тривалість канікул протягом навчального року не повинна становити менше, ніж 30 календарних днів.
4.20. Тривалість уроків у Гімназії становить:
- у дошкільному відділенні (старша група) – 25 хвилин;
- у 1-х класах – 35 хвилин;
- у 2-4-х класах – 40 хвилин;
- у 5- 9-х класах – 45 хвилин.
Тривалість корекційно-розвиткових занять для дітей з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах (у разі їх створення) становить:
- групове -35-40 хвилин;
- індивідуальне - 20-25 хвилин.
Зміна тривалості уроків допускається за погодженням територіальними установами Держпродспоживслужби.
Гімназія може обрати інші, крім уроку, форми організації освітнього процесу.
Різниця в часі навчальних годин перших - четвертих класів обов’язково обліковується і компенсується проведенням додаткових, індивідуальних занять та консультацій з учнями.
4.21. Щоденна кількість і послідовність навчальних занять визначається розкладом уроків, що складається на кожен семестр відповідно до робочого навчального плану, з дотриманням санітарно-гігієнічних та педагогічних вимог, погоджується профспілковим комітетом Гімназії і затверджується директором Гімназії.
Тижневий режим роботи Гімназії регламентується розкладом занять.
Крім різних форм обов’язкових навчальних занять у Гімназії проводяться індивідуальні, групові, факультативні, курси за вибором та інші позакласні заняття та заходи, що передбачені окремим розкладом і спрямовані на задоволення освітніх інтересів і потреб здобувачів освіти, на розвиток їх творчих здібностей, нахилів і обдарувань.
У Гімназії може проводитись підготовка здобувачів освіти за індивідуальними навчальними програмами, пошукова та науково-дослідницька робота.
4.22. Зміст, обсяг і характер домашніх завдань з кожного предмета визначається вчителем відповідно до педагогічних та санітарно-гігієнічних вимог з урахуванням індивідуальних особливостей здобувачів освіти.
4.23. Визначення рівня навчальних досягнень здобувачів освіти здійснюється відповідно до діючої системи оцінювання досягнень у навчанні, ведеться тематичний облік знань.
У документах про освіту встановленого зразка відображаються досягнення здобувачів освіти у навчанні за семестри, навчальний рік та результати державної підсумкової атестації.
4.24. Результати семестрового, річного, підсумкового оцінювання доводяться до відома здобувачів освіти класним керівником (головою державної атестаційної комісії).
4.25. Здобувачі освіти, які мають за підсумками річного оцінювання початковий рівень навчальних досягнень (1, 2, 3 бали) хоча б з одного профільного предмета, за рішенням педагогічної ради й відповідного наказу директора можуть відраховуватися з Гімназії.
Про можливе відрахування не пізніше ніж за один місяць, письмово повідомляються батьки здобувача освіти або особи, які їх заміняють. У двотижневий термін до можливого відрахування письмово повідомляється Орган управління освітою за місцем проживання здобувача освіти. За сприяння Органу управління освітою здобувач освіти переводиться до іншого закладу освіти.
Батьки або особи, які їх замінюють, мають право оскаржити рішення педагогічної ради Гімназії щодо відрахування дитини до Органу управління. Рішення про відрахування з Гімназії дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, приймається лише за згодою органів опіки та піклування. За сприяння Органу управління освітою такі діти переводяться до іншого закладу освіти.
4.26. Умови та процедура переведення здобувачів освіти Гімназії до наступного класу, порядок їх зарахування, переведення та випуск, а також відрахування із Гімназії визначається Порядком переведення учнів (вихованців) загальноосвітнього навчального закладу до наступного класу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 14.07.2015
№ 762, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30.07.2015 за
№ 924/27369.
4.27. Контроль за відповідністю освітнього рівня здобувачів освіти, які закінчили певний ступінь навчання, вимогам Державного стандарту загальної середньої освіти здійснюється шляхом їх державної підсумкової атестації, відповідно до Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07.12.2018
№ 1369 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.01.2019
№ 8/32979.
4.28. Здобувачам освіти, які закінчили певний ступінь Гімназії, видається відповідний документ про освіту:
- по закінченню початкової школи – свідоцтво про здобуття початкової освіти ;
- по закінченню основної школи – свідоцтва про здобуття базової середньої освіти, свідоцтво про здобуття базової середньої освіти з відзнакою.
Під час переведення до наступного класу або вибуття ізГімназії здобувачам освіти, яких було зараховано до першого класу у 2018 році танаступних роках, видається свідоцтво досягнень.
4.29. За успіхи у навчанні встановлюються такі форми морального і матеріального заохочення здобувачів освіти: нагородження похвальними грамотами, похвальними листами відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 11.12.2000 № 579, «Про затвердження Положення про похвальний лист «За високі досягнення у навчанні» та похвальну грамоту «За особливі досягнення у вивченні окремих предметів» (зі змінами), зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 19.12.2000 за № 923/5144; рішенням ради Ліцею може бути призначена стипендія, матеріальне заохочення за рахунок власних коштів або цільових надходжень відрізних установ, добродійних фондів, товариств, асоціацій,тощо.
4.30. Дисципліна в Гімназії дотримується на основі взаємоповаги усіх учасників освітнього процесу, дотримання правил внутрішнього розпорядку та Статуту. Застосування методів фізичного та психічного насильства до здобувачів освіти забороняється.
4.31. Виховний процес є невід'ємною складовою освітнього процесу у гімназії, що спрямований на формування:
- відповідальних громадян, які здатні до свідомого суспільного вибору та спрямування своєї діяльності на користь суспільству і іншим людям,
- поваги до гідності, прав, свобод, законних інтересів людини і громадянина;
- патріотизму, поваги до державної мови та державних символів України;
- усвідомлення потреби в дотриманні Конституції та законів України;
- культури та навичок здорового способу життя і дбайливого ставлення до довкілля;
- почуттів доброти, милосердя, толерантності, терпимості, відповідальності за свої дії.
4.32. Позакласна та позаурочна робота, а також культурно - масові заходи проводяться в позаурочний час, з урахуванням всебічного розвитку особистості, профорієнтаційного спрямування і передбачає проведення гурткових занять, олімпіад, конкурсів.
V. УЧАСНИКИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ГІМНАЗІЇ
5.1. Учасниками освітнього процесу в Гімназії є:
- здобувачі освіти;
- директор;
- педагогічні працівники;
- медичні працівники;
- практичний психолог;
- соціальний педагог;
- батьки або особи, які їх замінюють.
5.2. Права і обов'язки здобувачів освіти, педагогічних та інших працівників Гімназії визначаються чинним законодавством України та цим Статутом.
5.3. Здобувачі освіти мають право:
- на доступність і безоплатність базової середньої освіти;
- на вибір профілів, форм навчання, індивідуальних програм,факультативів, спецкурсів, позашкільних і позакласних занять;
- на користування навчально-виробничою, науковою, матеріально- технічною, культурно-спортивною базою Гімназії;
- на доступ до інформації з усіх галузей знань;
- на участь у науково-дослідній, експериментальній, конструкторській та інших видах науково-практичної діяльності, конференціях, олімпіадах, виставках, конкурсах;
-
брати участь в роботі органів громадського самоврядування Гімназії
- захист під час освітнього процесу від приниження честі та гідності, будь-яких форм насильства та експлуатації, булінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти;
5.4. Здобувачі освіти зобов'язані:
- оволодівати знаннями, вміннями, практичними навичками, підвищувати загальнокультурний рівень;
- дотримуватися вимог Статуту, Правил внутрішнього розпорядку Гімназії;
- бережливо ставитись до комунального майна Гімназії;
- дотримуватися законодавства, моральних та етичних норм;
- брати посильну участь у різних видах трудової діяльності, що не заборонені чинним законодавством України;
- дотримуватися правил особистої гігієни;
- виконувати вимоги техніки безпеки під час навчальних занять та у позаурочний час, дбати про своє здоров'я і здоров'я інших учасників освітнього процесу.
5.5. Здобувачі освіти Гімназії можуть залучатися за їх згодою та згодою батьків або осіб, які їх замінюють, до самообслуговування, різних видів суспільно-корисної праці відповідно до Статуту і Правил внутрішнього трудового розпорядку з урахуванням віку, статі, фізичних можливостей, норм і правил особистої гігієни та охорони здоров’я.
5.6. Педагогічними працівниками Гімназії повинні бути особи з високими моральними якостями, які мають відповідну педагогічну освіту, належний рівень професійної підготовки, здійснюють педагогічну діяльність, забезпечують результативність та якість своєї роботи, фізичний та психічний стан здоров'я який дозволяє виконувати професійні обов'язки.
5.7. Призначення на посаду та звільнення з посади педагогічних та інших працівників й інші трудові відносини регулюються трудовим законодавством України, законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту» та іншими законодавчими актами України.
5.8. Під час прийому на роботу педагогічних та інших працівників Гімназії адміністрація знайомить під розписку з наступними документами:
- статутом Гімназії;
- колективним договором;
- правилами внутрішнього трудового розпорядку;
- посадовими інструкціями;
- наказами та інструкціями з охорони праці;
- іншими документами, що регламентують діяльність Гімназії.
5.9. Педагогічні працівники мають право на:
- академічну свободу, включаючи свободу викладання, свободу від втручання в педагогічну діяльність, вільний вибір форм, методів і засобів навчання, що відповідають освітній програмі;
- педагогічну ініціативу;
- розроблення та впровадження авторських навчальних програм, проектів, освітніх методик і технологій, методів і засобів, насамперед методик компетентнісного навчання;
- користування бібліотекою, навчальною, науковою, виробничою, культурною, спортивною, побутовою, оздоровчою інфраструктурою Гімназії;
- підвищення кваліфікації, перепідготовку;
- вільний вибір освітніх програм, форм навчання, закладів освіти, установ і організацій, інших суб’єктів освітньої діяльності, що здійснюють підвищення кваліфікації та перепідготовку педагогічних працівників;
- доступ до інформаційних ресурсів і комунікацій, що використовуються в освітньому процесі та науковій діяльності;
- відзначення успіхів у своїй професійній діяльності;
- справедливе та об’єктивне оцінювання своєї професійної діяльності;
- захист професійної честі та гідності;
- індивідуальну освітню (наукову, творчу, мистецьку та іншу) діяльність за межами закладу освіти;
- творчу відпустку строком до одного року не більше одного разу на 10 років із зарахуванням до стажу роботи;
- забезпечення житлом у першочерговому порядку, пільгові кредити для індивідуального і кооперативного будівництва;
- забезпечення службовим житлом з усіма комунальними зручностями у порядку, передбаченому законодавством;
- безпечні і нешкідливі умови праці;
- подовжену оплачувану відпустку;
- участь у громадському самоврядуванні закладу освіти;
- участь у роботі колегіальних органів управління закладу освіти;
- захист під час освітнього процесу від будь-яких форм насильства та експлуатації, у тому числі булінгу (цькування), дискримінації за будь-якою ознакою, від пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю, тощо.
Відволікання педагогічних працівників від виконання професійних обов'язків не допускається, за винятком випадків, передбачених чинним законодавством України.
5.10. Педагогічні працівники Гімназії зобов'язані:
- постійно підвищувати свій професійний і загальнокультурний рівні та педагогічну майстерність;
- виконувати освітню програму для досягнення здобувачами освіти передбачених нею результатів навчання;
- сприяти розвитку здібностей здобувачів освіти, формуванню навичок здорового способу життя, дбати про їхнє фізичне і психічне здоров’я;
- дотримуватися академічної доброчесності та забезпечувати її дотримання здобувачами освіти в освітньому процесі та науковій діяльності;
- дотримуватися педагогічної етики;
- поважати гідність, права, свободи і законні інтереси всіх учасників освітнього процесу;
- настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;
- формувати у здобувачів освіти усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;
- виховувати у здобувачів освіти повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України та навколишнього природного середовища;
- формувати у здобувачів освіти прагнення до взаєморозуміння, миру, злагоди між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами;
- захищати здобувачів освіти під час освітнього процесу від будь-яких форм фізичного та психічного насильства, приниження честі та гідності, дискримінації за будь-якою ознакою, пропаганди та агітації, що завдають шкоди здоров’ю здобувача освіти, запобігати вживанню ними та іншими особами на території закладів освіти алкогольних напоїв, наркотичних засобів, іншим шкідливим звичкам;
- додержуватися установчих документів та правил внутрішнього розпорядку Гімназії, виконувати свої посадові обов’язки;
- повідомляти керівництво Гімназії про факти булінгу (цькування) стосовно здобувачів освіти, педагогічних працівників, інших осіб, які залучаються до освітнього процесу, свідком якого вони були особисто або інформацію про які отримали від інших осіб, вживати невідкладних заходів для припинення булінгу (цькування).
5.11. Працівники Гімназії мають також інші права та обов’язки, передбачені законодавством України, колективним договором, трудовим договором та визначаються посадовими інструкціями, що розробляються відповідно до типових кваліфікаційних характеристик, із врахуванням умов роботи Гімназіїі.
5.12. У Гімназії обов'язково проводиться атестація педагогічних працівників. Атестація здійснюється, як правило, один раз на п'ять років відповідно до Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого Міністерством освіти і науки України.
За результатами атестації педагогічних працівників визначається їхня відповідність займаній посаді, присвоюється кваліфікаційна категорія (спеціаліст другої, першої, вищої категорії) та може бути присвоєно педагогічне звання, яке визначається Кабінетом Міністрів України.
5.13. Педагогічні працівники, які систематично порушують Статут, Правила внутрішнього трудового розпорядку Гімназії, не виконують посадових обов'язків, умови колективного договору або за результатами атестації не відповідають займаній посаді, звільняються з роботи відповідно до чинного законодавства України.
5.14. За порушення академічної доброчесності педагогічні працівники Гімназії можуть бути притягнуті до академічної відповідальності:
- відмова в присвоєнні або позбавленні присвоєного педагогічного звання, кваліфікаційної категорії;
- позбавлення права брати участь у роботі визначених законом органів чи займати визначені законом посади.
5.15. За успіхи в праці для учасників освітнього процесу Гімназії встановлюються такі форми морального і матеріального заохочення: відзначення державними та відомчими нагородами, грамотами, подяками, преміями, присвоєння почесних звань
5.16. Батьки та особи, які їх замінюють, мають право:
- захищати відповідно до законодавства права та законні інтереси здобувачів освіти;
- звертатися до закладів освіти, органів управління освітою з питань освіти;
- брати участь у громадському самоврядуванні закладу освіти, зокрема обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування Гімназії;
- завчасно отримувати інформацію про всі заплановані у Гімназії та позапланові педагогічні, психологічні, медичні, соціологічні заходи, дослідження, обстеження, педагогічні експерименти та надавати згоду на участь у них дитини;
- брати участь у розробленні індивідуальної програми розвитку дитини та/або індивідуального навчального плану;
- отримувати інформацію про діяльність Гімназії, у тому числі щодо надання соціальних та психолого-педагогічних послуг особам, які постраждали від булінгу (цькування), стали його свідками або вчинили булінг (цькування), про результати навчання своїх дітей (дітей, законними представниками яких вони є) і результати оцінювання якості освіти у Гімназії та його освітньої діяльності;
- подавати керівництву або власнику Гімназії заяву про випадки булінгу (цькування) стосовно дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу;
- вимагати повного та неупередженого розслідування випадків булінгу (цькування) стосовно дитини або будь-якого іншого учасника освітнього процесу.
- звертатися до Органів управління освітою, керівника Гімназії і органів громадського самоврядування з питань навчання, виховання дітей;
- приймати рішення про участь дитини в інноваційній діяльності Гімназії;
- брати участь у заходах, спрямованих на поліпшення організації навчально-виховного процесу та зміцнення матеріально-технічної бази Гімназії.
5.17. Батьки та особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за здобуття дітьми базової середньої освіти і зобов'язані:
- забезпечувати умови для здобуття дитиною базової середньої освіти за будь-якою формою навчання;
- виховувати у дітей повагу до гідності, прав, свобод і законних інтересів людини, законів та етичних норм, відповідальне ставлення до власного здоров’я, здоров’я оточуючих і довкілля;
- сприяти виконанню дитиною освітньої програми та досягненню дитиною передбачених нею результатів навчання;
- поважати гідність, права, свободи і законні інтереси дитини та інших учасників освітнього процесу;
- дбати про фізичне і психічне здоров’я дитини, сприяти розвитку її здібностей, формувати навички здорового способу життя;
- формувати у дитини культуру діалогу, культуру життя у взаєморозумінні, мирі та злагоді між усіма народами, етнічними, національними, релігійними групами, представниками різних політичних і релігійних поглядів та культурних традицій, різного соціального походження, сімейного та майнового стану;
- настановленням і особистим прикладом утверджувати повагу до суспільної моралі та суспільних цінностей, зокрема правди, справедливості, патріотизму, гуманізму, толерантності, працелюбства;
- формувати у дітей усвідомлення необхідності додержуватися Конституції та законів України, захищати суверенітет і територіальну цілісність України;
- виховувати у дитини повагу до державної мови та державних символів України, національних, історичних, культурних цінностей України, дбайливе ставлення до історико-культурного надбання України;
- дотримуватися установчих документів, правил внутрішнього розпорядку Гімназії;
- сприяти керівництву Гімназії у проведенні розслідування щодо випадків булінгу (цькування);
- виконувати рішення та рекомендації комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) у Гімназії.
5.18. Представники громадськості мають право:
-
обирати і бути обраними до органів громадського самоврядування в Гімназії;
-
керувати учнівськими об'єднаннями за інтересами, гуртками і секціями;
-
сприяти покращенню матеріально-технічної бази, фінансовому забезпеченню Гімназії;
-
проводити консультації для педагогічних працівників;
-
брати участь в організації освітнього процесу.
5.19. Представники громадськості зобов'язані дотримуватися Статуту Гімназії, виконувати накази та розпорядження директора Гімназії, рішення органів громадського самоврядування, захищати здобувачів освіти від всіляких форм фізичного та психічного насильства (булінгу), пропагувати здоровий спосіб життя,тощо.
VI. ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ ГІМНАЗІЄЮ
6.1. До компетенції Власника Гімназії належить:
- прийняття рішення про ліквідацію та реорганізацію (злиття, приєднання, перетворення, поділ) Гімназії;
- прийняття рішення про закріплення майна за Гімназією на праві оперативного управління та вилучення такого майна;
- прийняття рішення про зміну правового режиму майна;
- укладання строкового трудового договору (контракту) з керівником Гімназії, обраним (призначеним) у порядку, встановленому законодавством та установчими документами закладу освіти;
- розривання строкового трудового договору (контракту) з керівником Гімназії з підстав та у порядку, визначених законодавством та цим Статутом;
- прийняття рішення про делегування повноважень Органу управління щодо призначення та звільнення директора Гімназії, накладання на нього дисциплінарних стягнень;
- інші повноваження, передбачені чинним законодавством України та цим Статутом.
6.2. До компетенції Органу управління належать:
- призначення та звільнення директора Гімназії у встановленому законодавством порядку, відповідно до делегованих Власником повноважень;
- звільнення із займаних посад заступників директора Гімназії та інших педагогічних працівників, накладення на них дисциплінарних стягнень за поданням директора (щодо працівників, які були прийнятті на посади Органом Управління до моменту набрання чинності Закону України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII).
- погодження статуту Гімназії;
- затвердження штатного розпису та кошторису Гімназії;
- здійснення фінансування Гімназії;
- забезпечення організаційного та методичного управління Гімназією;
- проведення поточного контролю за фінансово-господарською діяльністю Гімназії, ефективним використанням матеріальних та трудових ресурсів;
- здійснення контролю за виконанням покладених на Гімназію завдань та дотримання статутних вимог;
- погодження питання щодо списання та/або передачі з балансу на баланс майна Гімназії, відчуження основних засобів у встановленому порядку.
6.3. Орган управління здійснює інші повноваження щодо управління Гімназією, передбачені чинним законодавством України та рішеннями Власника.
6.4. Безпосереднє керівництво Гімназією здійснює її директор.
Директор Гімназії призначається на посаду рішенням Власника або уповноваженого ним органу за результатами конкурсного відбору у порядку, встановленому законодавством, відповідно до Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти, яке розробляє та затверджує Власник на підставі типового положення, затвердженого центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки (застосовується до посади, що стала вакантною в установленому трудовим законодавством порядку, згідно з ч.2 статті 26 «Про загальну середню освіту», підпункту 17 пункту 3 розділу XII «Прикінцевих та перехідних положень» Закону «Про освіту»).
Посаду директора Гімназії може обіймати особа, яка є громадянином України, має вищу освіту ступеня не нижче магістра та стаж педагогічної роботи не менше трьох років, а також організаторські здібності, фізичний і психічний стан якої не перешкоджає виконанню професійних обов’язків.
Директор Гімназії звільняється з посади за рішенням Власника або відповідно до делегованих ним повноважень Органом управління у зв’язку із закінченням строку дії Контракту або з інших підстав передбачених чинним законодавством та/або Контрактом
6.4.1. Директор Гімназії у межах наданих йому повноважень:
- організовує діяльність Гімназії;
- вирішує питання фінансово-господарської діяльності Гімназії;
- призначає на посаду та звільняє з посади працівників, визначає їх функціональні обов’язки;
- забезпечує організацію освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітніх програм;
- забезпечує функціонування внутрішньої системи забезпечення якості освіти;
- затверджує положення про структурні підрозділи Гімназії, у тому числі дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, за погодженням з Органом Управління;
- за погодженням із профспілковим комітетом затверджує правила внутрішнього трудового розпорядку, посадові обов’язки працівників Гімназії;
- погоджує (за письмовим поданням) з Органом управління питання щодо списання та передачі з балансу на баланс майна, відчуження основних засобів Гімназії, відповідно до вимог чинного законодавства у встановленому порядку;
- має право встановлювати педагогічним працівникам Гімназії доплати, надбавки, премії за використання в освітньому процесі іноземних мов, сучасних технологій, реалізацію інноваційних проектів тощо.
- виконує посадові обов’язки передбачені посадовою інструкцією керівника;
- забезпечує умови для здійснення дієвого та відкритого громадського контролю за діяльністю Гімназії;
- сприяє та створює умови для діяльності органів самоврядування Гімназії;
- сприяє здоровому способу життя здобувачів освіти та працівників Гімназії;
- забезпечує створення у Гімназії безпечного освітнього середовища, вільного від насильства та булінгу (цькування), у тому числі:
- з урахуванням пропозицій територіальних органів (підрозділів) Національної поліції України, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я, головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну правову політику, служб у справах дітей та центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді розробляє, затверджує та оприлюднює план заходів, спрямованих на запобігання та протидію булінгу (цькуванню) в Гімназії;
- розглядає заяви про випадки булінгу (цькування) здобувачів освіти, їхніх батьків, законних представників, інших осіб та видає рішення про проведення розслідування; скликає засідання комісії з розгляду випадків булінгу (цькування) для прийняття рішення за результатами проведеного розслідування та вживає відповідних заходів реагування;
- забезпечує виконання заходів для надання соціальних та психолого-педагогічних послуг здобувачам освіти, які вчинили булінг, стали його свідками або постраждали від булінгу (цькування);
- повідомляє уповноваженим підрозділам органів Національної поліції України та службі у справах дітей про випадки булінгу (цькування) в Гімназії;
- забезпечення безперешкодного доступу до будівель та приміщень Гімназії дітей з порушеннями опорно-рухового апарату, зокрема тих, що пересуваються на візках, та дітей з порушеннями зору;
- забезпечення необхідними навчально-методичними і наочно-дидактичними посібниками та індивідуальними технічними засобами навчання дітей з особливими освітніми потребами;
- на підставі заяви батьків або законних представників дитини з особливими освітніми потребами, висновку психолого-медико-педагогічної консультації та за підтримки органу управління освітою організовує клас з інклюзивним навчанням, створює необхідну матеріально-технічну та навчально-методичну базу, здійснює добір відповідних педагогічних працівників тощо.
- несе відповідальність, яка передбачена чинним законодавством України та контрактом, за свою діяльність перед учнями (вихованцями), батьками, педагогічними працівниками та загальними зборами, Власником, Органом управління тощо.
- здійснює інші повноваження та наділений правами, що передбачені законодавством України, установчими документами Ліцею, контрактом та посадовою інструкцією.
Директор несе відповідальність за свою діяльність перед вихованцями, батьками, педагогічними працівниками та загальними зборами, обласною радою, місцевими органами державної виконавчої влади тощо.
6.5. Розподіл педагогічного навантаження у Гімназії затверджується його керівником у межах кошторисних призначень.
Обсяг педагогічного навантаження вчителів визначається на підставі чинного законодавства директором Гімназії. Тарифікаційні списки затверджуються Органом управління.
Обсяг педагогічного навантаження може бути менше тарифної ставки (посадового окладу) лише за письмовою згодою педагогічного працівника.
Перерозподіл педагогічного навантаження протягом навчального року допускається лише у разі зміни кількості годин з окремих предметів, що передбачається робочим навчальним планом, або за письмовою згодою педагогічного працівника з дотриманням законодавства про працю.
6.6. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування Гімназії є загальні збори (конференція) колективу, що збираються не менше одного разу на рік.
6.7. Загальні збори (конференція):
- обирають раду Гімназії, її голову і встановлюють термін її повноважень;
- заслуховують звіти директора і голови ради Гімназії про їхню роботу, дають їм оцінку відкритим або таємним голосуванням;
- розглядають питання освітньої, методичної і фінансово-господарської діяльності гімназії
- затверджують основні напрями вдосконалення освітнього процесу, розглядають інші найважливіші напрями діяльності Гімназії;
- приймають рішення про стимулювання праці педагогічних працівників, тощо.
6.8. У період між загальними зборами діє рада Гімназії:
6.8.1. Метою діяльності ради Гімназії є:
- сприяння демократизації і гуманізації освітнього процесу;
- об'єднання зусиль педагогічного і учнівського колективів, батьків, громадськості щодо розвитку гімназії та удосконалення освітнього процесу;
- формування позитивного іміджу та демократичного стилю управління Гімназією;
- розширення колегіальних форм управління Гімназією;
- підвищення ролі громадськості у вирішенні питань, пов'язаних з організацією освітнього процесу, тощо.
6.8.2. Основними завданнями ради Гімназії є:
- підвищення ефективності освітнього процесу у взаємодії з сім'єю та громадськістю;
- визначення стратегічних завдань, пріоритетних напрямів розвитку гімназії та сприяння організаційно - педагогічному забезпеченню освітнього процесу;
- формування навичок здорового способу життя;
- створення належного педагогічного клімату в Гімназії;
- сприяння духовному, фізичному розвитку вихованців та набуття ними соціального досвіду;
- підтримка громадських ініціатив щодо вдосконалення навчання та виховання здобувачів;
- сприяння організації дозвілля та оздоровлення вихованців;
- підтримка громадських ініціатив щодо створення належних умов і вдосконалення процесу навчання та виховання дітей;
- ініціювання дій, що сприяли б неухильному виконанню вимог чинного законодавства України стосовно базової загальної середньої освіти;
- стимулювання морального та матеріального заохочення вихованців, сприяння пошуку, підтримки обдарованих дітей;
- зміцнення партнерських зв'язків між родинами вихованців та загальноосвітнім навчальним закладом з метою забезпечення єдності освітнього процесу;
- організація громадського контролю за харчуванням і медичним обслуговуванням вихованців.
6.8.3. До ради Гімназії обираються пропорційно представники від педагогічного колективу, здобувачів освіти, батьків і громадськості. Представництво в Раді Гімназії й загальна її чисельність визначаються загальними зборами (конференцією) колективу Гімназії.
Рішення про дострокове припинення роботи члена ради Гімназії з будь-яких причин приймається виключно загальними зборами (конференцією) колективу.
На чергових виборах склад ради Гімназії оновлюється не менше, ніж на третину.
6.8.4. Рада Гімназії працює за планом, що затверджується загальними зборами (конференцією) колективу.
Кількість засідань визначається їх доцільністю, але має бути не меншою чотирьох разів на навчальний рік.
6.8.5. Очолює раду Гімназії голова, який обирається із складу ради.
Голова ради Гімназії може бути членом педагогічної ради.
Головою ради Гімназії не можуть бути директор та його заступники.
6.9. У Гімназії створюється постійно діючий дорадчий колегіальний орган - педагогічна рада.
Головою педагогічної ради є директор Гімназії.
6.9.1. Усі педагогічні працівники беруть участь у засіданнях педагогічної ради. Рішення педагогічної ради підписуються її головою та секретарем та вводяться в дію наказом директора. Засідання педагогічної ради проводяться в разі потреби, але не рідше ніж чотири рази на рік.
6.9.2. У засіданнях педагогічної ради Гімназії можуть брати участь із дорадчим голосом представники Органу управління, підприємств, установ, організацій, батьки здобувачів освіти (або особи, що їх замінюють).
6.9.3. Члени педагогічної ради Гімназії мають право виносити на її розгляд актуальні питання освітнього процесу.
6.9.4. Повноваження педагогічної ради:
- планує роботу Гімназії;
- схвалює освітню (освітні) програму (програми) Гімназії та оцінює результативність її (їх) виконання;
- формує систему та затверджує процедури внутрішнього забезпечення якості освіти, включаючи систему та механізми забезпечення академічної доброчесності;
- розглядає питання щодо вдосконалення і методичного забезпечення освітнього процесу;
- приймає рішення щодо переведення здобувачів освіти до наступного класу і їх випуску, видачі документів про відповідний рівень освіти, нагородження за успіхи у навчанні;
- обговорює питання підвищення кваліфікації педагогічних працівників, розвитку їхньої творчої ініціативи, визначає заходи щодо підвищення кваліфікації педагогічних працівників, затверджує щорічний план підвищення кваліфікації педагогічних працівників;
- розглядає питання впровадження в освітній процес найкращого педагогічного досвіду та інновацій, участі в дослідницькій, експериментальній, інноваційній діяльності, співпраці з іншими закладами освіти, науковими установами, фізичними та юридичними особами, які сприяють розвитку освіти;
- ухвалює рішення щодо відзначення, морального та матеріального заохочення здобувачів освіти, працівників Гімназії та інших учасників освітнього процесу;
- розглядає питання щодо відповідальності здобувачів освіти, працівників Гімназії та інших учасників освітнього процесу за невиконання ними своїх обов’язків;
- має право ініціювати проведення позапланового інституційного аудиту закладу та проведення громадської акредитації закладу;
- розглядає інші питання, віднесені законом та/або статутом Гімназії до її повноважень.
6.9.5. Педагогічна рада несе відповідальність, передбачену законодавством України, за свою діяльність перед здобувачами освіти, батьками, загальними зборами (конференцією) колективу, Власником, Органом управління, тощо.
6.10. У Гімназії за рішенням загальних зборів(конференції) або Ради Гімназії можуть створюватись і діяти наглядова (піклувальна) рада, учнівський комітет, батьківський комітет.
6.10.1. Метою діяльності наглядової (піклувальної) ради є забезпечення доступності базової середньої освіти для всіх громадян; задоволення освітніх потреб особи; залучення широкої громадськості до вирішення проблем навчання і виховання.
6.10.2. Піклувальна рада вживає заходів щодо зміцнення матеріально-технічної бази, залучення додаткових джерел фінансування Гімназії, поліпшення умов для організації освітнього процесу, стимулювання творчої праці педагогічних працівників тощо.
6.10.3. Члени наглядової (піклувальної) ради Гімназії обираються на загальних зборах. Склад наглядової (піклувальної) ради формуються з представників органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій, окремих громадян.
VII. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА ГІМНАЗІЇ
7.1. Матеріально- технічна база Гімназії включає будівлі, споруди, землю, комунікації, обладнання, транспортні засоби, інші цінності, вартість яких відображена у балансі Гімназії.
7.2. Майно, закріплене за Гімназією, належить їй на правах оперативного управління та не може бути вилучено, якщо інше не передбачено законодавством.
7.3. Використання матеріально-технічної бази та провадження фінансово-господарської діяльності Гімназії здійснюється відповідно до чинного законодавства України.
7.4. Власник здійснює контроль за ефективним використанням і збереженням, переданого Гімназії в оперативне управління, майна безпосередньо або через уповноважений ним орган - управління комунального майна Чернігівської обласної ради. Власник має право вилучати надлишкове майно, а також майно, що не використовується або використовується не за призначенням.
7.5. Відчуження, списання, передача в оренду комунального майна, що належить до основних фондів Гімназії та є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, здійснюється у порядку, встановленому чинним законодавством України за рішенням Власника. Кошти, одержані в результаті відчуження комунального майна, використовуються відповідно до порядку, затвердженого Власником.
7.6. Директор Гімназії несе персональну відповідальність за невжиття заходів щодо збереження закріпленого за Гімназією майна, а також за порушення вимог пунктів 7.3 і 7.5 цього Статуту.
7.7. Гімназія має необхідну кількість спальних корпусів, приміщень, споруд та обладнання для організації освітнього процесу, позакласної роботи, проживання здобувачів освіти, зокрема навчальні кабінети, навчально-виробничі майстерні, актову залу, спортивну залу, бібліотеку з читальним залом, тощо.
7.8. Гімназія користується землею, іншими природними ресурсами відповідно до мети своєї діяльності і несе відповідальність за дотримання вимог та норм з їх охорони.
7.9. Земельні ділянки Гімназії передані у постійне користування відповідно до Земельного кодексу України. Земельні ділянки, на яких розташовані будівлі і споруди Гімназії, використовуються в порядку визначеним чинним законодавством України
7.10. Вилучення основних фондів, оборотних коштів та іншого майна Гімназії проводиться лише у випадках, передбачених чинним законодавством.
Збитки, завдані Гімназії внаслідок порушення її майнових прав іншими юридичними та фізичними особами, відшкодовуються відповідно до чинного законодавства.
7.11. В Гімназії забезпечується відпочинок та оздоровлення здобувачів освіти під час канікул в оздоровчих закладах.
VІІІ. ФІНАНСОВО- ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ ГІМНАЗІЇ
8.1. Гімназія є неприбутковою організацією та користується податковими, митними та іншими пільгами згідно із чинним законодавством
8.2. Джерелами формування кошторису Гімназії є:
- кошти обласного бюджету;
- освітня субвенція з державного бюджету;
- кошти фізичних та юридичних осіб;
- доходи від здачі в оренду приміщень, споруд, обладнання;
- благодійні внески юридичних і фізичних осіб, в тому числі іноземних.
- кошти, отримані від надання платних послуг згідно з чинним законодавством;
та інші джерела, не заборонені чинним законодавством України.
8.3. У Гімназії заборонено розподіл отриманих доходів ( прибутків) або їх частини серед Власника (ів) (засновників), працівників Гімназії ( крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), працівників (членів) Органу (ів) управління та інших пов’язаних з ними осіб.
8.4. Доходи (прибутки) Гімназії використовуються виключно для фінансування видатків на її утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених в даному Статуті.
8.5. Гімназія має право на придбання та оренду необхідного обладнання та інших матеріальних ресурсів, користуватися послугами будь-якого підприємства, установи, організації або фізичної особи, фінансувати за рахунок власних надходжень заходи, що сприяють поліпшенню соціально-побутових умов вихованців.
8.6. Порядок діловодства і бухгалтерського обліку Гімназії визначається законодавством та нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України та інших центральних органів виконавчої влади, яким підпорядкований заклад.
8.7. Гімназія може надавати платні послуги, перелік яких визначається постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010 №796 «Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами освіти, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності
8.8. Норми матеріального та фінансового забезпечення для здобувачів освіти визначаються наказом Міністерства освіти і науки України від 17.11.2003 № 763 «Про затвердження норм матеріального та нормативів фінансового забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також вихованців шкіл-інтернатів», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 12.01.2004 №27/8626.
8.9. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, користуються пільгами і перевагами відповідно до чинного законодавства України, встановлених для цієї категорії дітей.
8.10. Плата за утримання дітей у Гімназії стягується з батьків або осіб, що їх заміняють, згідно з чинним законодавством України.
8.11. Директор Гімназії в межах асигнувань, затверджених у кошторисі на відповідні цілі, має право вносити корективи до норм і терміну носіння одягу і взуття дітьми відповідно до місцевих умов.
8.12. Гімназія забезпечує своєчасну сплату податків та інших відрахувань згідно з чинним законодавством України.
ІХ. МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО
9.1. Гімназія за наявності належної матеріально-технічної та соціально-культурної бази, коштів спеціального фонду бюджету, власних надходжень має право здійснювати міжнародні зв’язки на основі самостійно укладених угод про обмін педагогами та вихованцями, проводити спільні заходи (конференції, олімпіади, семінари тощо), а також вступати до міжнародних організацій відповідно до законодавства України.
Проводити міжнародний учнівський і педагогічний обмін у рамках освітніх програм, проектів, встановлювати відповідно до чинного законодавства прямі зв’язки з міжнародними організаціями та освітніми асоціаціями.
9.2. Гімназія має право відповідно до чинного законодавства укладати угоди про співробітництво з навчальними закладами, науковими установами, підприємствами, організаціями, громадськими об’єднаннями інших країн.
9.3. Гімназія має право на зовнішньоекономічну діяльність у порядку, визначеному чинним законодавством, мати власний валютний рахунок.
9.4. Гімназія має право співпрацювати з благодійними організаціями та фондами, що сприяють оздоровленню здобувачів освіти за кордоном
Х. ДЕРЖАВНИЙ НАГЛЯД ТА КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ГІМНАЗІЇ
10.1. Державний нагляд (контроль) у Гімназії здійснюється з метою реалізації єдиної державної політики в цій сфері та спрямований на забезпечення інтересів суспільства щодо належної якості освіти та освітньої діяльності.
10.2. Державний нагляд (контроль) у сфері освіти здійснюється центральним органом виконавчої влади із забезпечення якості освіти та його територіальними органами. Центральний орган виконавчої влади із забезпечення якості освіти та його територіальні органи діють на підставі, в межах повноважень та у спосіб, визначені цим Законом та іншими законами України.
Центральний орган виконавчої влади із забезпечення якості освіти та його територіальні органи проводять інституційний аудит закладів освіти відповідно до цього Закону і позапланові перевірки у порядку, передбаченому Законом України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".
10.3. Перевірки питань, пов’язаних із захистом особистих та майнових прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, умов їх утримання, навчання та виховання здійснюються Органом управління, Власником або уповноваженим їм органом (за узгодженням з Органом управління) або органами владних повноважень у встановленому законодавством України порядку.
10.4. У період між атестацією проводяться перевірки (інспектування) Гімназії з питань, пов’язаних з його освітньою діяльністю. Зміст, види і періодичність цих перевірок визначаються залежно від стану освітньої роботи, але не частіше 1 разу на рік.
10.5. Органи, які користуються правом контролю, мають:
- дотримуватися вимог Конституції України, законів України «Про охорону дитинства», «Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування»,«Про освіту», «Про загальну середню освіту», інших нормативно-правових актів, даного Статуту;
- чітко визначати свої права і обов’язки для прийняття правомірного рішення.
Будь-яка перевірка не може дублювати попередню.
XІ. РЕОРГАНІЗАЦІЯ АБО ЛІКВІДАЦІЯ ГІМНАЗІЇ
11.1. Злиття, приєднання, поділ, перетворення та ліквідація Гімназії здійснюються в установленому чинним законодавством порядку.
11.2. У разі ліквідації або реорганізації Гімназії звільненим працівникам гарантується реалізація їх прав і інтересів відповідно до чинного законодавства.
11.3. При реорганізації чи ліквідації Гімназії здобувачам освіти, які навчалися і проживали у Гімназії повинна бути забезпечена можливість продовження здобуття освіти та проживання відповідно до чинного законодавства з урахуванням забезпечення прав дитини.
11.4. Ліквідація проводиться ліквідаційною комісією, призначено Власником. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно Гімназії, виявляє його дебіторів і розраховується з ними, складає ліквідаційний баланс і представляє його Органу управління.
11.5. У разі припинення діяльності Гімназії як юридичної особи
(ліквідація, злиття, поділ, приєднання або перетворення) її активи за рішенням Власника передаються одному або кільком неприбутковим закладам відповідного виду, або зараховуються до доходу обласного бюджету Чернігівської області.
XIІ. ПОРЯДОК ВНЕСЕННЯ ЗМІН І ДОПОВНЕНЬ ДО СТАТУТУ
12.1. Зміни до цього Статуту вносяться рішенням Власника або уповноваженого їм органу за поданням Органу управління шляхом викладення його у новій редакції.
12.2. Нова редакція Статуту підлягає обов’язковій державній реєстрації у порядку встановленому законодавством України.
Директор Я.ТЮТЮННИК